Міське засідання Школи управлінської майстерності

Від творчого задуму  - до результатів

Сучасна школа вимагає докорінного переосмислення та пошуку шляхів удосконалення навчально-виховного процесу, підготовки соціально адаптованого випускника. Тому, перш за все, для досягнення нової якості освіти необхідно модернізувати управлінську діяльність.

21 жовтня 2014 року в нашій школі, згідно плану роботи центру методично-соціально-психологічної служби  23 жовтня 2014 року відбулося засідання Школи управлінської майстерності з проблеми: «Стратегічне планування діяльності загальноосвітнього навчального закладу». Мета якого – закріпити знання слухачів Школи управлінської майстерності про поняття  «стратегічне планування», розглянути послідовність розробки стратегічного плану та  навчити складати план стратегічного розвитку навчального закладу з урахуванням  особливостей навчально-виховного процесу та напрямків розвитку освітнього закладу.

Членів Школи управлінської майстерності гостинно зустріли вихованці вокального гуртка «Пісенний зорепад», керівник якого є Войтюк Олена Юріївна.

Практичне заняття з директорами шкіл було проведено директором ЦМСПС Пахолівецькою Марцеліною Володимирівною. Марцеліна Володимирівна  виступила з доповіддю з проблеми: «План розвитку школи як педагогічно і економічно обґрунтований процес безперервного зростання  та розвитку окремо взятого навчального закладу. Принципи створення плану розвитку школи».

З презентацією про навчальний заклад та досвід роботи педагогічного колективу щодо цілісної системи функціонування всіх структурних підрозділів навчально – виховного процесу   як  шлях реалізації плану закладу виступила директор школи  Катеруша Лариса Леонідівна. Лариса Леонідівна ознайомила присутніх з:

- діагностикою (учнів, батьків, вчителів);

- ключовими проблеми, які перед собою ставить школа;

- визначенням розділів плану;

- очікуваними результатами та досягненнями педагогічного та учнівського колективів.

Під час практичної роботи директори шкіл міста обговорили питання:

• Який документ визначає основні стратегічні напрямки розвитку  окремо взятого загальноосвітнього навчального закладу?
  • Які на Вашу думку розділи  мають бути включені при розробці Концепції  загальноосвітнього навчального закладу?
  • Що ми розуміємо під поняттям «стратегічне планування» та для чого воно потрібно?
  •  Назвіть кроки стратегічного планування?
  • Що Ви розумієте під поняттям "стратегічний план"? Назвіть його складові.

Опрацювали в групах такі питання:

1. Аналіз перспективного плану навчального закладу.

2. Аналіз Концепції розвитку навчального закладу.

Учасники заходу відмітили актуальність тематики засідання, підтвердили її важливість та необхідність для роботи навчального закладу, відзначили  якісну організацію даного заходу та професіоналізм організаторів.