Профілактика булінгу

Великобалківська гімназія долучилась до проведення Всеукраїнського Тижня протидії булінгу. Педагогічні працівники турбуються про те, щоб кожна дитина почувалась захищеною в навчальному закладі, поважалися її права. Тому ми навчаємо дітей поважати права іншого, вчитися співіснувати разом, відрізняти булінг від конфлікту. Педагогами було знято соціальний ролик, для того щоб допомогти дітям захистити себе і не стати жертвою булінгу.

У житті гімназії, сповненому новими знаннями і цікавими подіями, виникають ситуації, коли одні діти знущаються та принижують інших. Ця проблема у всьому світі має назву «булінг», і завдання дорослих її вирішувати.
За дослідженнями Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), з проблемою булінгу в Україні стикалися 67% дітей. Найбільше потерпають від булінгу діти, які є сором'язливі, чимось відрізняються від інших, «замкнуті в собі», ні з ким не спілкуються.
Здобувачі освіти 9 класу створили соціальний ролик, де змоделювали ситуації булінгу, які можуть статися в реальному житті. #РазомПротиБулінгу

Сьогодні, 9 листопада 2021 року до гімназії завітали шкільні офіцери поліції. Для здобувачів освіти 3-Б класу була проведена бесіда на тему: "Що таке булінг, його види". Поліцейські пояснили дітям наслідки та відповідальність за вчинення булінгу. У 4-Б класі була проведена бесіда про правила дорожнього руху. А здобувачі освіти 8 класу закріпили, раніше отримані знання, про вплив тютюнопаління на здоров'я підлітка. Шкільні офіцери попередили дітей про адміністративну та кримінальну відповідальність за вчинення правопорушень.

Здобувачі освіти 8 класу зняли відео-ролик про булінг та кібербулінг.

Нік Вуйчич про булінг у школі

Всі ми різні, але рівні. Ми всі маємо однакові права та обов'язки, і заслуговуємо на толеранте ставлення до нашої гідності. Булити - не круто!

План проведення Тижня протидії булінгу«Булити не круто!» у період з 14 по 18 вересня 2020 року

Дата проведення

Зміст заходів

1.

14.09.2020

Встановлення інформаційної скриньки для повідомлень про випадки булінгу (цькування)

Практичний психолог

Оновлення тематичного стенду та розділу про профілактику булінгу

Година психолога «Ми – дружні хлопці та дівчата»

Перегляд мультфільмів «Крихітка Єнот», «Просто так». Читання казочки «Квіточки»

1-2 класи

2.

15.09.2020

Година психолога «Повага до себе та інших людей» Перегляд мультфільму «Іжачок», читання оповідання «Про Пінгвіна Гуньку»

3-4 класи

Практичний

психолог

3.

16.09.2020

Тренінгове заняття для учнів та учениць 5 класу «Запобігання насильству серед підлітків . Правила безпечної поведінки»

Лекція для 6 класу «Стоп булінг»

4.

17.09.2020

Інформаційно-корекційне заняття «Булінгікібербулінгта їх наслідки». Презентація «Запобігання насильству»

Виставка малюнків «Безпечна школа»

«Ми проти насилля»

«Стоп булінг»

Тренінг для педагогічних працівників «Протидія булінгу в закладах освіти»

7-8 класи

5-9 класи

Педагогічні працівники

5.

18.09.2020

Інтерактивне заняття для старшокласників «Протидія булінгу в шкільному середовищі»

Перегляд серії відеороликів Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Викресли булінг»

Анонімне опитування «Проблеми насильства та цькування (булінгу) в молодіжному середовищі» серед учнів старших класів

Практичний психолог

Образливі прізвиська, глузування, піддражнювання, підніжки, стусани з боку одного або групи учнів щодо однокласника чи однокласниці – це ознаки нездорових стосунків, які можуть призвести до цькування — регулярного, повторюваного день у день знущання. Регулярне та цілеспрямоване нанесення фізичної й душевної шкоди стало об’єктом уваги науковців і педагогів, починаючи з 70-х років минулого століття, й отримало спеціальну назву – булінґ.

Види булінгу

• психологічний – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж ;
  • фізичний – штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, “сканування” тіла, нанесення тілесних ушкоджень;
  • економічний – крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей;
  • сексуальний – принизливі погляди, жести,
  • образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти;
  • кібербулінг – приниження за допомогою мобільних телефонів, інтернету, інших електронних пристрої.

Навчання

Онлайн курс “Протидія та попередження булінгу (цькування) в закладах освіти”

Телефони довіри

− Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 ( з 12.00 до 16.00);

− Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

− Гаряча лінія з питань запобігання з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 116 123

або 0 800 500 335;

− Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

− Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 75;

− Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

− Національна поліція України 102.

/uploads/editor/3502/150252/news_4/buklet_bulling.pdf

План профілактики булінгу в учнівському середовищі на 2019 рік в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"

Проект Міністерства юстиції "Я маю право!"
Результати діяльності закладу