Бібліотека закладу освіти

Сьогодні, у Всеукраїнський день бібліотек, шкільна бібліотека «Великобалківської гімназії» вітає всіх зі святом і бажаю всім стати активнішими читачами, вікривати для себе нові твори і нових авторів, відчувати себе в бібліотеці щасливим мандрівником у світі захоплюючих подорожей і пригод.
Книги – найкращі зберігачі знань людства, у них - цілий світ.
Тож, читайте, пізнавайте, вікривайте, дивуйтеся, знаходьте потрібне, отримуйте бажане, мрійте про прекрасне, вірте в себе.

На зображенні може бути: книга

Бібліотека у школі — одна з найважливіших ділянок роботи. Вона допомагає реалізувати державну програму національної освіти і виховання дітей.

Основними  завданнями бібліотеки закладу є:

• Гуманізація виховного процесу, що виражається в створенні умов для всебічного розвитку особистості; для спонукання її до самоаналізу, самооцінки, саморозвитку, самовиховання;
  • Підтримка та укріплення шкільних традицій, що сприяють створенню загальношкільного колективу;
  • Анкетування читачів бібліотеки з метою виявлення їхніх уподобань;
  • Виховання бережливого ставлення до шкільних підручників.
  • Особлива увага буде приділятися широкій популяризації української літератури, літератури з питань освіти, історії культури українського народу і вихованню за допомогою цієї  літератури поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу.
  • Надання допомоги вчителям у науково-методичній роботі, у вивченні досягнень педагогіки й психології, нових педагогічних технологій та їх застосування на практиці.
  • Формування правової культури читачів, громадянськості, патріотизму, поширення інтересу до історії рідного краю.
  • Покращення диференційованого обслуговування користувачів бібліотеки; організація книжкового фонду з урахуванням змін інтересів читачів. Забезпечення можливості найбільш повного й швидкого доступу до інформаційних ресурсів.

Головна мета шкільної бібліотеки – надання допомоги учням і педагогам у забезпеченні їхніх інформаційних потреб. Успішна  реалізація цієї мети можлива лише за умови грамотного планування всієї діяльності бібліотеки.