Учнівське самоврядування навчального закладу

Наш час потребує лідерів нової формації. Людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно. Проблема

виховання молодих лідерів – це проблема підготовки людини майбутнього, людини, яка відповідає вимогам нового ХХІ століття.

Ось чому необхідні пошук і підтримка учнівської молоді, чиї особистісні переконання спрямованні на активну участь у громадському житті, молоді, яка, має організаторські здібності, усвідомлює себе потенційним лідером, має бажання використовувати свою енергію та здібності заради інших. Цілком очевидно, що навички управління суспільством стануть надбанням людини тоді, коли участь в учнівському самоврядуванні сприятиме набуттю вихованцем необхідних знань, умінь і досвіду соціальної дії.

Участь молодого покоління в учнівському самоврядуванні – важливий шлях і умова залучення учнівської молоді до радикальних перетворень, що відбуваються у нашому суспільстві. Найвідчутніші результати у формуванні соціально компетентної молоді дає широка варіативність учнівського самоврядування.

Школа – це модель майбутнього суспільства. Основи громадського становлення та демократії закладаються з дитячих років, і самоврядування допомагають учням організувати власне життя своїх товаришів. Учні потребують практичних навичок управлінської діяльності, і саме вчителі їх забезпечують. Головною умовою розвитку самоврядування стає наявність педагогів, які хочуть і вміють співпрацювати з учнями.

Саме від педагогів залежить, чи зможе він довіряти учням самостійно вирішувати більшість питань їхнього колективного життя, чи зуміє переконати їх у тому, що, крім них, ці обов’язки ніхто не зможе виконати. Тільки тоді самоврядування стане потребою колективу. Учнівському самоврядуванню притаманна раціональна внутрішня організаційність, що виявляється у загальній захопленості справою, нових ініціативних, високому рівні відповідальності за спільну справу.

Основні заповіді в діяльності учнівського самоврядування:

• Робити добро!
  • Любити своїх близьких!
  • Допомагай іншим людям!
  • Не лінись і не шукай виправдання своїм недолікам!
  • Знайди свою мету в житті!
  • Пізнай світ і себе!
  • Внось у своє життя новизну!
  • Шкільний кабінет міністрів є постійно

Щоб шкільне самоврядування добре функціонувало і кожен учень був активно залучений до певної роботи, в закладі освіти  діє Рада організаторів шкільного життя «Лідер», до складу якої входять учні різних вікових категорій.

Проблема над якою працює Рада організаторів шкільного життя «Лідер» - це організація творчої діяльності школярів у позаурочний час.

Девіз ради «У нашому навчальному закладі комфортно, затишно та інтелектуально напружено».

Зроблено в Padlet

Традиційно на початку навчального року у закладі проводимо вибори на посаду Лідера учнівського самоврядування закладу. Запрошуємо усіх здобувачів освіти 5-9 класів проявити активну громадську позицію та 22 вересня 2023 року проголосувати за гідного кандидата

Сделано на Padlet

2020/2021 навчальний рік

Засідання учасників учнівського самоврядування на тему "Я успішний" під керівництвом педагога-організатора Криворіг К.С.

Учнівське самоврядування разом із педагогами провели квест до дня усіх закоханих. Приймали участь молодша школа, переможці та переможені отримали солодкі призи.

Протягом Тижня актив учнівського самоврядування під керівництвом педагога організатора Криворіг К.С. проводили цікаві заходи до Дня Святого Валентина квести та ігри. Класні керівники 2А та 3 класів Скріпниченко Л.М. та Доленко І.О. провели майстер-клас з виготовлення валентинок. Заключним етапом Тижня став святковий концерт "Школа має таланти"!)))

Представники ради лідерів парламенту дітей міста Кропивницького започатковують челендж "Дякую лікарям міста Кропивницького, які долучились до боротьби з COVID-19" долучайтесь))))  #chelendzhdaykuylikaraym

Засідання представників учнівського самоврядування та вибори членів комісій! Виготовлення інформаційної листівки до Дня Миру!

В рамках співпраці з БФ " Щаслива лапа" згідно з проекту " Біоетика" здобувачі освіти ЗОШ І-ІІІст. √2 1-9 Кл. Долучилися до Всеукраїнського благодійної акції " Нарру Гав для Сірка" та зібрали 16-17 кг їжі для тварин

Участь лідера школи Кожухарь Вероніки у виборчій сесії парламенту дітей міста Кропивницького, яка відбулася 12.10.2020 у КЗ " Центр дитячої та юнацької творчості Кіровоградської міської ради"

18.12.2020 року представники учнівського самоврядування навчального закладу Кобюк Ілона та Кожухарь Вероніка , Стрєлкова Вероніка  були активними учасниками головного молодіжного форуму України Національної ради дітей та молоді Натхнення лідерства на тему «COVID-19 нас не зупинить»

Учнівське самоврядування підготувало простір навчального закладу до святкування Дня святого Валентина.

Представники учнівського самоврядування закладу Кожухарь Вероніка та Богдан Богдана сьогодні були учасниками міського засідання активу самоврядування на тему "Healthy тренди"! Під керівництвом ЗДНВР Мороз А.А.

25.03.2021 року представники учнівського самоврядування відзняли були активними учасниками вебінару " Екологічна зустріч" з Євгенією Ткаченко під гаслом "Ти ж активіст".

28 вересня до нас завітала представниця ювенальної превенції. Олена Миколаївна провела бесіду із учнями 7 класу, розповіла підліткам про їх права, а також про відповідальність за систематичне порушення поведінки, булінг над іншими учнями та прогули.

21 вересня до школи завітали шкільні офіцери поліції. Сьогодні для учнів 3, 4, 7 та 9 класу інспектори провели бесіди на теми: "Безпека дорожнього руху" та "Відповідальність підлітків перед законом". Ми завжди раді вітати наших шкільних офіцерів.

Челендж до Дня міста Кропивницького