День відкритих дверей онлайн Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія

Учнівське самоврядування

Учнівське самоврядування навчального заклад

Наш час потребує лідерів нової формації. Людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно. Проблема виховання молодих лідерів – це проблема підготовки людини майбутнього, людини, яка відповідає вимогам нового ХХІ століття.

Ось чому необхідні пошук і підтримка учнівської молоді, чиї особистісні переконання спрямованні на активну участь у громадському житті, молоді, яка, має організаторські здібності, усвідомлює себе потенційним лідером, має бажання використовувати свою енергію та здібності заради інших. Цілком очевидно, що навички управління суспільством стануть надбанням людини тоді, коли участь в учнівському самоврядуванні сприятиме набуттю вихованцем необхідних знань, умінь і досвіду соціальної дії.

Участь молодого покоління в учнівському самоврядуванні – важливий шлях і умова залучення учнівської молоді до радикальних перетворень, що відбуваються у нашому суспільстві. Найвідчутніші результати у формуванні соціально компетентної молоді дає широка варіативність учнівського самоврядування.

Школа – це модель майбутнього суспільства. Основи громадського становлення та демократії закладаються з дитячих років, і самоврядування допомагають учням організувати власне життя своїх товаришів. Учні потребують практичних навичок управлінської діяльності, і саме вчителі їх забезпечують. Головною умовою розвитку самоврядування стає наявність педагогів, які хочуть і вміють співпрацювати з учнями.

Саме від педагогів залежить, чи зможе він довіряти учням самостійно вирішувати більшість питань їхнього колективного життя, чи зуміє переконати їх у тому, що, крім них, ці обов’язки ніхто не зможе виконати. Тільки тоді самоврядування стане потребою колективу. Учнівському самоврядуванню притаманна раціональна внутрішня організаційність, що виявляється у загальній захопленості справою, нових ініціативних, високому рівні відповідальності за спільну справу.

Основні заповіді в діяльності учнівського самоврядування:

• Робити добро!
  • Любити своїх близьких!
  • Допомагай іншим людям!
  • Не лінись і не шукай виправдання своїм недолікам!
  • Знайди свою мету в житті!
  • Пізнай світ і себе!
  • Внось у своє життя новизну!
  • Шкільний кабінет міністрів є постійно

Щоб шкільне самоврядування добре функціонувало і кожен учень був активно залучений до певної роботи, в закладі освіти  діє Рада організаторів шкільного життя «Лідер», до складу якої входять учні різних вікових категорій.

Учні 1 – 4 класів утворюють, так звану, школу «Чомусиків», учні 5 – 8 класі – Раду «Школярик», учні 9 – 11 класів – Раду Старшокласник.

Проблема над якою працює Рада організаторів шкільного життя «Лідер» - це організація творчої діяльності школярів у позаурочний час.

Девіз ради «У нашому навчальному закладі комфортно, затишно та інтелектуально-напружено».

Лідер школи –  Кожухарь Вероніка, учениця 8 класу

Засідання учасників учнівського самоврядування на тему "Я успішний" під керівництвом педагога-організатора Криворіг К.С.

Учнівське самоврядування разом із педагогами провели квест до дня усіх закоханих. Приймали участь молодша школа, переможці та переможені отримали солодкі призи.

Протягом Тижня актив учнівського самоврядування під керівництвом педагога організатора Криворіг К.С. проводили цікаві заходи до Дня Святого Валентина квести та ігри. Класні керівники 2А та 3 класів Скріпниченко Л.М. та Доленко І.О. провели майстер-клас з виготовлення валентинок. Заключним етапом Тижня став святковий концерт "Школа має таланти"!)))

Представники ради лідерів парламенту дітей міста Кропивницького започатковують челендж "Дякую лікарям міста Кропивницького, які долучились до боротьби з COVID-19" долучайтесь))))  #chelendzhdaykuylikaraym