Атестація педагогічних працівників

Атестація педагогічних кадрів - це надзвичайно важливий етап у діяльності  школи,

оскільки вона відіграє основну роль у становленні, згуртуванні та вихованні творчого

колективу та  педагогічній майстерності  вчителя.

Атестація  педагогічних працівників закладів освіти проводиться відповідно до:

Закону України  ,, Про освіту” (ст. 50),

Закону України  ,,Про повну загальну середню освіту” (ст.48),

Положення про загальноосвітній навчальний заклад,

Типового положення про атестацію педагогічних працівників України (затверджене наказом МОН України від 06.10.2010 № 930, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14.12.2010 № 1255/18550,

листів МОН України від 06.01.2011. № 1/9-6 «Про застосування Типового положення про атестацію педагогічних працівників України», від 26.01.2011 № 1/9-44 «Про застосування деяких норм Типового положення про атестацію педагогічних працівників».

Мета атестації

•  активізація творчої професійної діяльності,
  •  стимулювання безперервної спеціальної і загальної освіти,
  • активізація якісної роботи,
  • підвищення відповідальності за результати навчання і виховання,
  • забезпечення соціального захисту компетентної педагогічної роботи.

Умови атестації

·        Має відповідну освіту, що відповідає вимогам, визначеним нормативно-правовими актами в галузі освіти

·        Виконує посадові обов’язки

·        Пройшов курси підвищення кваліфікації

Атестація вчителів – складова частина підвищення педагогічної кваліфікації. Вона передбачає підвищення професіоналізму, розвиток творчої активності, стимулювання діяльності, диференційоване оцінювання результатів педагогічної праці.

Атестація, як процес взагалі, базується на принципах:

•   демократизму
  •   загальності
  •   всебічності
  •   систематичності
  •   колегіальності
  •   доступності та гласності
  •  безперервної освіти та  самовдосконалення
  •  морального та матеріального заохочення

Атестація здійснюється на основі комплексної оцінки рівня кваліфікації, педагогічної майстерності, результатів педагогічної діяльності шляхом проведення контрольних робіт, зрізів знань здобувачів освіти, тестування, відвідування уроків, позакласних заходів, врахування думки батьків та здобувачів освіти. Практичне проведення атестації в педагогічному колективі, постійне її вдосконалення ставить перед керівниками закладів освіти багато проблем, вирішення яких залежить від чіткої організації всього процесу атестації з урахуванням особливостей навчального закладу, складу педагогічного та учнівського колективу, навченості, вихованості та розвитку здобувачів освіти.

Атестація педагогічних працівників 2023/2024 навчального року

Склад  атестаційної комісії гімназії

Базеко Інна Мусіївна

голова атестаційної комісії,