Декада української писемності та мови

Цього року Україна вперше відзначає День української писемності та мови 27 жовтня.
Наша гімназійна родина готувалася до цього свята: оформили тематичну зону "Мова має значення!", вчили напам'ять вірші про мову, співали пісень, а також доєдналася до написання радіодиктанту національної єдності "Дороги України". Головною метою якого було не перевірити знання, а об'єднатися з усіма українцями

Вокальний колектив "Пісенний зорепад" та їх неймовірно творчий керівник Тисленко О.Ю. привітали усіх українців з Днем української писемності та мови та подарували свій зворушливий атмосферний відеоролик.

27 жовтня, у День української писемності та мови, учнівське самоврядування закладу щиро вітало спільноту гімназії. Це чудова нагода згадати, як ми пишаємось нашою милозвучною мовою, тож актив гімназії підготував відеоролик читання поезії патріотичного спрямування

Також представники учнівського самоврядування готували тематичні плакати

Представниця учнівського самоврядування Савенко Дар'я була присутня на спільому заході Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського та поетичному батлі Парламенту дітей міста та до Дня української писемності та мови. Незрівнянні емоції від прослуховування поезій підкріпились ще й несподіваним подарунком-світовідбивним браслетом. Дякуємо організаторам за захід

Розмовляй українською... Саме такі слова мають бути девізом нашого народу в цей складний час. Так вважають і учениці нашого закладу. Відеодекламування до декади української мови та писемності. Участь у відео брали учениці 6-б класу: Гордуз Єлизавета, Митюк Олександра, Нікітіна Анна та учениці 7 класу:  Чепляка Ірина та Марченко Валерія під керівництвом Лабутіної А.А. Дівчата декламують вірш Вікторії Чорній.

Вдало розпочалася Декада української писемності та мови в 8 класі. Дуже цікавою була організована Кіреєвою Т.С. зустріч здобувачів освіти класу з нашою місцевою молодою поетесою Ольгою Юхименко-Могильдою. Виступ Ольги Петрівни не просто сподобався, він зачарував всіх присутніх своєю витонченістю, ліричністю, актуальністю. Поетеса прочитала свої вірші, познайомила зі своїми збірками. Презентувала нову збірку "Третя ластівка". Діти нашого класу зробили сюрприз для нашої гості. Дівчатка Криворучко Поліна і Забуранна Анастасія декламували вірші Ольги Петрівни. По завершенню зустрічі поетеса передала дітям свою збірку з авторським надписом. А діти в свою чергу подарували цю збірку бібліотеці. На останок учні, в знак вдячності, подарували Юхименко-Могильді О.П. букет осінніх квітів.

У рамках Місячника шкільних бібліотек "Вірю в майбутнє твоє, Україно!" здобувачі освіти 5-Б та 6-А класів, під керівництвом Настасії Щорби, взяли активну участь у всеукраїнському конкурсі "Не сподівайтеся позбутися книжок" на освітній платформі "На урок". Учні не тільки перевірили свої знання, а й поповнили їх новою, цікавою, та пізнавальною інформацією про найбільші, найвищі, найкрасивіші та найнезвичніші бібліотеки України та світу.

Здобувачі освіти 6-А класу, під керівництвом Настасії Щорби мандрували країною Фразеологія, де мали змогу у формі гри перевірити та поглибити свої знання з цієї теми. Учні вкотре переконалися, що фразеологізми потрібно використовувати в мовленні, адже вони роблять його виразнішим, яскравішим, влучнішим та дотепнішим.

Творча група учнів 8 класу під керівництвом Шнуркової М.Ю. підготувала презентації: «Українська мова у Кропивницькому» та «Історія  розвитку української мови». На уроці, учні 8 класу створили плакат - візуалізацію на тему мови, до якого увійшли: сенкани про мову, синоніми до слова - говорити, епітети до словосполучення українська мова та уривки віршів українських поетів

Здобувачі освіти 2 класу під керівництвом Лунгул Я.А. підготували свій відеоролик до Декади української писемності та мови

У рамках Декади української писемності та мови "Мова має значення" для п'ятикласників вчителем української мови та літератури Щорбою Н.А. було проведено квест "У пошуках скарбів нації". Учні перевірили глибину своїх знань з української мови, захопилися її красою та багатством, а також поповнили свій словниковий запас.
Вітаємо команди "Паляниця" та "Солов'їні" з перемогою!
Продовжуємо вивчати рідну українську мову та бережемо свою національну культуру.