Місячник української писемності та мови

О, мово, ти як дивная сопілка,

То звеселяєш, то хвилюєш нас,

Тобі вклонились Леся Українка

Й благословенний наш Тарас.

Найголовнішою ознакою української нації є його мова – найбільша цінність, його сутність. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію.

Це найдорожчий скарб, переданий українцям сотнями попередніх поколінь, виплеканий у давньому переказі, у народній пісні, у влучній приказці.

Народ без мови не існує; отже, плекаючи рідну мову, ми зберігаємо душу свого народу. Якими побачать нас, українців, інші народи, залежить від нас самих.

Для цього ми маємо передусім засвітитися любов’ю до рідної мови, як найсвятішого скарбу нашої нації.

Тому традиційно, в листопаді,  в нашій школі проводиться місячник української писемності і мови, в ході якого учні та  вчителі подорожують сторінками рідної мови, дізнаються про її витоки, про видатних людей, які плекали рідне слово.