Школа молодого та малодосвідченого вчителя

ШКОЛА МОЛОДОГО ТА МАЛОДОСВІДЧЕНОГО ВЧИТЕЛЯ

Організація роботи школи молодого та малодосвідченого вчителя

Проблема: «Організація роботи в процесі професійного становлення молодого та малодосвідченого вчителя»

Мета школи: надання педагогам-початківцям методичної допомоги у розв'язанні першочергових проблем, подоланні труднощів, із якими зустрічається молодий учитель, з метою підтримання їхньої творчої наснаги, бажання плідно працювати.

Цілі:

♦  зорієнтувати  молодого  педагога  в  навчально-виховному  процесі;

♦  надати  практичну  допомогу  в  оволодінні  його  основам;

♦  допомогти в соціально-педагогічній  адаптації  до обраної  професії.

Напрямки роботи:

♦  здійснення заходів із поглиблення психолого-педагогічних знань, методології  навчання, вивчення директивних документів, нормативних та інструктивно-методичних матеріалів МОН України;

♦  поглиблення науково-теоретичної  підготовки з предмета та методики його викладання (який викладає молодий педагог), поповнення знань із суміжних  предметів;

♦ ознайомлення з підходами до виховного процесу в школі, до формування всебічно розвиненої особистості на основі традицій національного виховання та особистісно-зорієнтованої концепції освіти.

Завдання:

1.     Визначення рівня професійної майстерності та загальної культури вчителя, а також врахування його запитів, потреб, забезпечення його саморозвитку і самовдосконалення.

2.     Надання молодому фахівцю кваліфікованої, ефективної та своєчасної допомоги в організації навчально-виховного процесу та підвищення фахового рівня відповідно до державного стандарту.

3.     Надання допомоги в розробці навчально-програмної документації (навчальних планів, поурочних планів).

4.     Надання допомоги в доборі матеріалів з питань удосконалення форм і методів навчання та виховання.

5.     Надання допомоги у впровадженні новітніх педагогічних та інформаційних технологій.

6.     Забезпечення накопичення й систематизації молодим спеціалістом навчальної та методичної літератури, інструктивних, нормативних та інших матеріалів та документів.

7.     Забезпечення дотримання молодим учителем вимог Закону України “Про мови” (опанування державної мови, виконання орфографічних, пунктуаційних та стилістичних норм під час оформлення шкільної документації.

8.     Організація декади ініціативи та творчості молодих учителів.

9.     Організація та проведення  стажування молодих спеціалістів.

Положення про Школу молодого та малодосвідченого вчителя

Положення про наставництво

План роботи

Сім золотих правил для вчителя

1. Треба любити те, що робиш. І йти вперед крок за кроком. (І. Павлов.)

2. Мотивуючи оцінки знань, намагайтеся бути діловим, зацікавленим. Вкажіть учневі, над чим йому варто попрацювати, щоб отримати вищу оцінку. 2. Інтелігентом не можна прикинутися. (Д. Ліхачов.)

3. Увічливість виховується тільки ввічливістю і нічим іншим. (В. Джеме.)

4. «Магічна десятка»: полічіть до десяти, перш ніж дати волю своєму гніву. І він видасться вам безглуздим». (В. Джеме.)

5. Мудрець шукає все в самому собі, нерозумна лю­дина — в іншому. (Конфуцій.)

6. Жодна велика перемога неможлива, якщо їй не передує мала перемога над самим собою. (Л. Леонов.)

7. Перші кроки завжди найважчі. (Р. Тагор.)