Їх імена в історії

Галушкін Василь Максимович

Герой Радянського Союзу

Роки навчання: 1931-1938 рр.

БИТВА    ЗА    ДНІПРО

Битва на Дніпрі - одна з яскравих сторінок війни. Оперативне блискавичне форсування такої великої водної  перепони – видатний  подвиг радянських воїнів. Як свідчить відомий англійський військовий історик Б.Ліддел-Гарт, восени 1943 р. наступ радянських військ "...став усе більше схожим на приплив уздовж 1600-кілометрового "узбережжя".

Підрозділи військ Радянської Армії форсували Дніпро на човнах і плотах, на поромах, налагоджували понтонні переправи. Вода в річці  кипіла від куль, снарядів і бомб. Ніякі зусилля Гітлерівців не могли стримати наступ визволителів. В бою важко поранило командира стрілкової  роти старшого лейтенанта Целишева і лейтенанта Карасьова. Командування ротою взяв на себе Василь Максимович Галушкін. В складній ситуації наш земляк проявив мужність, уміння організувати оборону.

-   З плацдарму - ні кроку!

Таким був наказ вісімнадцятирічного командира. I солдати з честю виконали його.

2438 воїнів-учасників битви за Дніпро удостоєно звання Героя Радянського Союзу.

Президія Верховної Ради СРСР гідно відзначила вірного сина народу.

В.М. Галушкіну було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

- I знову шляхи-дороги: Україна, Білорусія, Болгарія, Румунія, Угорщина, Австрія, Чехословаччина, Німеччина.

Мужньо боровся В.Галушкін із фашистськими загарбниками, кожним днем наближаючи День Перемоги.

Чижов Борис Гнатович - директор музейного комплекса Державної льотної академії України. Автор трилогії "В небі Кіровоградщини".

Роки навчання в школі: 1945-1952 рр.

Куртяк Василь Дмитрович - майстер спорту міжнародного класу
Багатократний чемпіон і рекордсмен України; чемпіон Європи 97 в Бірмінгемі, Великобританія; пепеможець  і призер міжнародного турніра "Кубок Азова" (призер - 1992 р., переможець - 1993 р.); віцечемпіон світу 1996 р. в Зальцбурге, Австрія; 6-е місце серед 20-ти кращих пауер-ліфтерів світу на Всесвітніх іграх в Лахті, Фінляндія.
Роки навчання в школі: 1968-1976 рр.