Місячник української писемності та мови 2017/2018 н.р.

Місячник української писемності та мови під гаслом: «Любіть красу, своєї мови, звучання ніжне й запах слів», в ході якого учні та  вчителі подорожували сторінками рідної мови, дізнавалися про її витоки, про видатних людей, які плекали рідне слово.

Розпочався Місячник із проведення класних годин на тему: «Рідна мова – мати єдності, батько громадянства, сторож держави ».

9 листопада учні та вчителі школи долучилися до написання Всеукраїнського радіо диктанту національної єдності – «Наші пісні» та взяли участь у Інтернет-флешмобі «Кропивницький_антисуржик_challenge# Підтримуємо державну мову».

Змістовно  було оформлено інформаційний куточок,  виставку в бібліотеці «Роль рідної книги в житті людини» та веб-виставку «Пам’ятники борцям за українську мову».

Лекторська група провела прес-інформації про святкування Дня української писемності та мови в Україні та за її межами.

Творчо обдаровані діти нашої школи створювали власні книжечки та презентували їх на уроках  української мови. Найактивнішими були учні 5, 6 класів (вчитель Стародубцова О. І.)

Глибокою ідейністю відзначаються  проведене заняття школи «Добра, істини, краси» класним керівником Слівіною Л. Ф. на тему: «Острів мовних скарбів» (3 клас), на якому школярі демонстрували любов до рідного слова, аналізували творчість українських митців.

Учні 8 класу працювали над STEM-проектом: «Українська мова в сучасному світі» (вчитель Ковальська К.В.)

Доленко І. О. для першокласників провела заочну подорож «Куточки України».

Учитель Ткаченко В. І. провела мовну гру для учнів 6 класу «Подорож у країну Мовознавства», дібравши цікавий матеріал про походження українських слів, багатство фразеологізмів; доводячи значимість рідної мови для кожного українця.

Позакласний захід «Мову знаю і люблю, всі завдання пороблю», проведений  вчителем Клюшніченко О.Г. у формі філологічного турніру для учнів 2 класу.

З метою вивчення літератури рідного краю було проведено загальношкільний захід – літературну вітальню «Поезія, що виткана з любові…» з поетесою Кіровоградщини Іриною Небеленчук, який сприяв виховуванню в учнів любові та інтересу до рідного слова, розумінню необхідності дбати про яскравість, виразність і точність мови, розвитку творчих здібностей учнів, формуванню внутрішнього  духовного світу та патріотичних почуттів школярів (учитель Стародубцова О.І.).

Проведено ряд відкритих уроків:

«Сторінками газет і журналів» (3 клас, Слівіна Л.Ф.):

«Складносурядне речення, його будова й засоби зв’язку між частинами» (9 клас, Ткаченко В.І.);

«Правопис префіксів пре-, при-, прі-» (5 клас, Стародубцова О.І.);

«Іменники-синоніми, іменники-антоніми. Багатозначність окремих іменників» (4-А клас, Демешкевич М.А.);

«Прикметники-синоніми, прикметники-антоніми» (4-Б клас, Волощенко Я.А.).