Структура та органи управління закладом освіти

Комунальний заклад "Великобалківська гімназія Кропивницької міської ради" має свою структуру та складається із структурних частин, що забезпечують здобуття базової загальної середньої освіти на відповідних рівнях :

• початкова освіта (1-4-ті класи);
  • базова середня освіта (5-9-ті класи).

Кожен рівень освіти являє собою завершений етап, що характеризується певною складністю, певним рівнем компетентностей, які цей рівень надає та відповідають Державним стандартам освіти в Україні.

Керівництво закладом здійснює директор, повноваження якого визначаються Законами України, статутом закладу освіти та трудовим договором. Колегіальним органом управління закладу є Педагогічна рада, повноваження якої визначаються Законом «Про освіту» і статутом закладу.

До складу Педагогічної ради входять усі педагогічні працівники закладу.

Педагогічна рада закладу:

• планує роботу закладу;
  • схвалює освітню програму закладу та оцінює результативність її виконання;
  • формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, включаючи систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
  • розглядає питання щодо вдосконалення і методичного забезпечення освітнього процесу;
  • приймає рішення щодо переведення учнів (вихованців) до наступного класу і їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за успіхи у навчанні;
  • обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
  • розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;
  • ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учнів (вихованців), працівників закладу та інших учасників освітнього процесу;
  • розглядає питання щодо відповідальності учнів (вихованців), працівників закладу та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків;
  • має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу та проведення громадської акредитації закладу;
  • розглядає інші питання, віднесені законом та/або статутом закладу до її повноважень.

Рішення педагогічної ради закладу вводяться в дію рішеннями директора школи.

Діяльність Педагогічної ради визначається Положенням по закладу, що схвалено Педагогічною радою (протокол № 1 від 19.10.2018 року) та затверджено наказом по закладу № 369/0 від 23.10.2018 року.

У закладі також діють:

• органи самоврядування працівників (Первинні профспілкові організації);
  • орган самоврядування здобувачів освіти (Шкільний парламент);
  • органи батьківського самоврядування (Батьківські класні комітети);

Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу є загальні збори колективу.

Основні принципи управління

Принцип демократизації:  розширення прав учителів та педагогічних колективів, заміну командно-адміністративних методів управління демократичними, створення комфортного морально-психологічного клімату в колективі, доброзичливих стосунків між адміністрацією закладу і учителями, педагогами і учнями, педагогічним колективом і батьками; передбачає моральне і матеріальне стимулювання творчих пошуків учителів.

Принцип поєднання колегіальності з персональною відповідальністю: директор школи може самостійно приймати рішення з питань, які стосуються його компетенції і визначені статутом закладу, і вимагати їх виконання від інших членів колективу. В прийнятті рішення керівник зобов'язаний враховувати думку членів колективу, якщо вона не суперечить законам України.
   Принцип науковості: управління щколою на основі законів України, нормативних актів та широкого використання досягнень науки про управління освітою, результатів досліджень психолого-педагогічних наук, передового педагогічного досвіду.
   Принцип перевірки фактичного виконання прийнятих рішень.
   Принцип оперативності, конкретності і діловитості: своєчасне вирішення завдань, поставлених перед колективом навчального закладу.
   Принцип цілеспрямованості: спрямування зусиль на вирішення головних і визначальних завдань освіти і виховання на кожному конкретному етапі розвитку суспільства.
   Принцип ініціативи і активності: підтримка творчих пошуків педагогів, розвиток їх ініціативи і активності в розв'язанні актуальних завдань навчально-виховного процесу.
   Принцип оптимізації: досягнення високої ефективності в педагогічній діяльності при умові розумної і доцільної затрати зусиль.