Організація освітнього процесу

ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ У 2022/2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

СТРУКТУРА 2023/2024 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Тривалість 2023/2024  навчального року з 01 вересня 2023 року по 31 травня 2024 року.

Освітній процес у закладі освіти організований за такими циклами:

1-2 класи – адаптаційно-ігровий,

3-4 класи – основний,

5-6 – адаптаційний,

1. – базове предметне навчання.

В закладі з 01 вересня 2023 року установлений двозмінний режим навчання з 08.00 до 17.20 (при безпековій ситуації під час воєнного стану).

Встановлений п’ятиденний навчальний тиждень.

Семестрова система організації навчальних занять.

Безперервна навчальна діяльність за очною формою організації освітнього процесу: 1 клас – 35 хвилин, 2-4 класи – 40 хвилин, 5-9 класи – 45 хвилин.

Форми організації освітнього процесу під час воєнного стану:

1 - 9 класи – очно.

Форма організації освітнього процесу може змінюватися впродовж навчального року в залежності від безпекової ситуації у місті.

Навчальні заняття організовуються за триместровою системою:

перший триместр            з 01 вересня по 22 грудня 2023 року;

другий триместр              з 22 січня по 22 березня 2024 року;

третій триместр               з 01 квітня по 31 травня 2024 року

Відповідно до статті 10 Закону України "Про повну загальну середню освіту" структура і тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом, та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, особливостей регіону тощо.

Упродовж навчального року для учнів проводитимуться канікули (орієнтовно):

зимові канікули               з 25 грудня 2023 року по 19 січня 2024 року;

весняні канікули              з 25 березня по 31 березня 2024 року.

Навчальний рік закінчується державною підсумковою атестацією здобувачів початкової середньої освіти, базової середньої освіти та повної загальної середньої освіти. Державна підсумкова атестація буде проводитись відповідно до Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 за № 8/32979

Режим роботи гімназії

Режим роботи закладу: п’ятиденний навчальний тиждень.

Відповідно до Закону України "Про освіту", що регулює суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права; відповідно до частини п’ятої, статті 16 розділу 12, а саме:
тривалість уроків у закладі освіти становить:

у 1-х класах - 35 хвилин;
у 2-4-х класах - 40 хвилин;
у 5-11-х класах - 45 хвилин.
Початок занять о 8.00

Розклад дзвоників

Навчальні екскурсії у 1-4 класах, навчальні екскурсії та навчальна практика у 5-8 класах проводитимуться упродовж навчального року. Навчальні екскурсії та практика учнів організовуються відповідно до інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України від 06.02.2008 № 1/9-61 «Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу під час проведення навчальних екскурсій та навчальної практики учнів загальноосвітніх навчальних закладів». Навчальні екскурсії проводяться для учнів 1-4 класів протягом 4 днів тривалістю не більше 3 академічних годин на день; навчальна практика та екскурсії для учнів 5-8 класів проводяться протягом 10 днів: у 5-6-х класах – по 3 академічні години на день, у 7-8-х класах – по 4 академічні години.

З урахуванням місцевих особливостей та кліматичних умов за погодженням з відповідними місцевими органами управління освітою можуть змінюватись структура навчального року та графік учнівських канікул

Форми організації освітнього процесу під час воєнного стану

Форми навчання організовано відповідно до заяв батьків та рішення педагогічної ради.

Заяви батьків про форми навчання їх дітей мають встановлену форму та зберігаються в особових справах здобувачів освіти.