Дотримання вимог законодавства. Про захист персональних даних

Дотримання вимог законодавства.
Про захист персональних даних

Переважна більшість закладів освіти має власні сайти. Традиційно встановлено, що  інформаційно наповнюватись суспільно значущою для всіх учасників освітнього процесу інформацією сайти повинні відповідно до вимог чинного законодавства та
статутів закладів освіти.

Так, відповідно до статті 30 Закону України «Про освіту» заклади освіти формують відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про їхню діяльність та оприлюднюють таку інформацію. Заклади освіти, що мають ліцензію на
провадження освітньої діяльності, зобов’язані забезпечувати на веб-сайтах (у разі їх відсутності – на веб-сайтах їхніх засновників) відкритий доступ до такої інформації та документів.

Проте відсутність захисту (як правового, так і технічного) інформації, яку розміщують на сайтах закладів освіти, неконтрольоване її поширення наражає на небезпеку всіх учасників освітнього процесу.

Дотримання вимог статті 30 Закону України «Про освіту».

Інформація до оприлюднення закладом освіти:

-заходи спрямовані на запобігання та протидію булінгу;

- ліцензований обсяг та фактична кількість здобувачів;

- мова освітнього процесу;

- структура та органи управління;

- територія обслуговування;

- статут;

- освітні програми;

- правила прийому та правила поведінки учасників освітнього процесу;

- інформація щодо кошторисів, річних звітів, матеріально-технічного
забезпечення, умов доступності для навчання осіб з особливими потребами та
фінансових звітів;

- інформація про вакантні посади, порядок і умови проведення конкурсів на їх
заміщення; товари, роботи і послуги, отримані закладами в якості благодійної
допомоги, а також додаткові освітні послуги.

Захист персональних даних

У звіті ЮНІСЕФ «Діти в цифровому світі» рекомендовано навчати дітей,  як потрібно «контролювати їхні налаштування конфіденційності, щоб    захистити їхню особисту інформацію – ім’я, дату народження, адресу, друзів, сім’ю, школу й особисті фотографії – і зрозуміти небезпеку, яка з’ являється у разі крадіжки особистих даних». Тому заклади освіти першочергово мають слідувати вище зазначеним рекомендаціям, одночасно дотримуючись вимог статті 10 Закону України «Про охорону
дитинства», в якій зазначено, що «розголошення чи публікація будь-якої інформації про дитину, що може заподіяти їй шкоду, без згоди законного представника дитини забороняється».

Заклад захищає відомості про персональні дані здобувачів освіти та працівників закладу від незаконної обробки та випадкової втрати. Також несе відповідальність за ненадання відомостей, що є недостовірними чи ганьблять честь, гідність чи репутацію особи. Персональні дані, відповідно до закону обробляються у закладі за наявності письмової згоди повнолітньої особи чи батьків або осіб, які є законними представниками неповнолітніх осіб.